קידום אתרים באינטרנט

ראשי >קידום אתרים>קידום אתרים באינטרנט

החשיבות של קידום אתרים

 
כאשר גולש מציג למנוע החיפוש שאילתה, המנוע פותח את מאגר הנתונים שלו ומחפש את הדפים שסרק, לאחר מכן הוא סורק את הדפים ומתחיל להשוות בין המידע המוצג בהם לבין השאילתה ששלח הגולש, כל מילה בנפרד, ביטוי שלם ביחד ועוד מס' פרמטרים שונים. כאשר הוא מסיים לחקור את המאגר שלו הוא מציג את התוצאות לגולש.
 
קידום אתרים באינטרנט הנקרא באנגלית Search Engine Optimization או בקיצור SEO, הוא מקצוע אשר נועד "לעזור" לאתר מסוים להתקדם בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש.
 

איך עושים זאת? 

לאנשי קידום אתרים יש עבודה רבה לפני שניגשים לאתר, ראשית הם מבצעים מחקר מילות מפתח - הכוונה היא לבדיקה של אילו מילים הגולשים מחפשים הכי הרבה בנושא מסוים למשל: מחפשים יותר "בניית אתר" או "בניית אתרים" ?
 
לאחר שמבצעים חקירת מילות מפתח יש לבדוק את אתרי המתחרים, דירוגים במנועי החיפוש והאם האתר של בנוי נכון, האם נעשתה בו אופטימיזציה? רק לאחר שלב זה ניגשים לאתר עצמו.
 

באתר עצמו

קידום אתרים באינטרנט דורש תשומת לב מיוחדת לאתר עצמו. צריך להתייחס למבנה האתר, לתכנים, ל- meta tags (title, description), קישורים באתר וכו'.
 
מקדם האתרים יבדוק מאמר או תוכן כלשהו על פי הפרמטרים שהזכרתי לעיל ובעצם יעשה בו אופטימיזציה, הטמאת מילות מפתח בתוך המאמר, הדגשת מילים, כותרות (H Tags) קישורים רלוונטים לעמודים שונים באתר ומחוץ לאתר, בעצם מדובר בעבודה רבה שכן צריך לחשוב היטב ולפתח אסטרטגיה טובה.
 

מחוץ לאתר 

קבלת קישורים מאתרים חיצוניים, על האתרים להיות איכותיים, בעלי תוכן דומה לאתר שלנו, שיש להם תנועת גלישה, קישורים חיצוניים מראים למנוע החיפוש שהאתר שלנו פופולרי ואיכותי, ניתן להשיג קישור ע"י כתיבת מאמר לאתר מאמרים, או לאתר מתחרה, ניתן גם לעשות שיתופי פעולה בין אתרים (לא רע אבל פחות טוב). השתתפות בפורומים רלוונטים לתחום וכל רעיון אחר שעולה על דעתכם.
 

מדוע שמנוע חיפוש ידרג אותי גבוה יותר מאתר מתחרה?

 
ישנם המון פרמטרים לדירוג האתר: כמות מילות מפתח רלוונטיות, meta tags איכותיות, מבנה האתר, כמות קישורים, האם הקישורים איכותיים, כמה דפים מאונדקסים במאגר של מנוע החיפוש, כמה אתרים מקשרים לאתר שלי והאם הגולשים בכלל נכנסים אליו.
 
הסבר של מאט קאטס מגוגל על חיפוש ומה בדיוק משפיע על הדירוג
 
ניתן למצוא המון מידע באתר של גוגל בנוגע לפרמטרים של דירוג האתר, גוגל מצידם טוענים שלא נעשה מניפולציות ושתמיד נחשוב מה הגולשים מחפשים, גוגל מציעים תתנו לאתר שלכם תכנים איכותיים והגולשים יגיעו מאליהם וכך גם הדירוג יעלה.
הוספת תגובה