האם ניתן להרוויח כסף מאתר אינטרנט?

ראשי >חנות וירטואלית ומסחר אלקטרוני>האם ניתן להרוויח מאתר באינטרנט?

כן! בהחלט ניתן להרוויח כסף מאתר אינטרנט 

 
התשובה היא חד משמעית, כן, אפשר להרוויח כסף מאתר אינטרנט, לא רק שזה אפשרי, זה גם נהיה הכי קל בשנים האחרונות. במקום להשקיע כסף בהשכרת מקום לחנות, או מחסן לציוד, פשוט משקיעים את הכסף הזה בבניית אתר לרוב דרך חברה לבניית אתרים שבעצם אחראית לגרום לכך שהאתר שלך יצליח ושתתחיל להרוויח כסף, אז איך עושים את זה? התשובה היא בעיקר חנות וירטואלית!
 
בימנו האינטרנט הוא המדיה התקשורתית, ההמונית, והחשופה ביותר כמעט לכל אדם בעולם, לכן בכל פעם שתופיע באינטרנט רמת החשיפה של השוק למוצר שלך עולה ובכך תתחיל להרוויח כסף, אבל יש עוד כמה חוקים שצריך לדעת בעולם האינטרנט על מנת שבאמת תוכל להצליח ובראשיתם איכות האתר.

מהי איכות האתר ולפי מה היא נמדדת?

איכות אתר מבוססת על מספר פרמטרים: תוכן איכותי, קישורים איכותיים ורלוונטים, ותק הדומיין, וכמובן התנהגות הגולשים באתר. כעת נבחן כל אחד ואחד מהפרמטרים לעיל:
  • תוכן איכותי – בכלליות אפשר לומר שתוכן הוא אחד הדברים החשובים ביותר באתר, וכשאני אומר תוכן אני מתכוון לכותרת ראשית ותיאור העמוד, תמונות וכמובן המאמר עצמו. תוכן הוא גם מה שהוגלש קורא ולכן צריך להיות איכותי ומעניין על מנת שהגולש ימשיך לקרוא אותו ומצד שני הוא צריך להיות כתוב בטכניקת קידום אתרים על מנת שמנועי החיפוש יבינו על מה האתר מדבר ובכך יציגו אותו כאשר גולש יקליד מילת חיפוש כלשהי.
  • קישורים איכותיים ורלוונטיים – בכל אתר איכותי יש ליצור קישורים נכנסים ויוצאים,יש לכך שתי סיבות, הראשונה שיהיה קל למשתמש לעבוד מאיזור לאיזור באתר שלכם, או למצוא מאמרים רלוונטים גם באתרים אחרים, סיבה שניה מנועי החיפוש מדרגים את האתר באמצעות הקישור הללו, קישור איכותי נקרא קישור הממוקם באיזור העליון של הדף או כעוגן בתוך הטקסט של המאמר עצמו, קישור רלוונטי נקרא קישור שמוביל לאתר בעל תוכן דומה.
  • ותק הדומיין – מהרגע שהדומיין נרכש והלאה, משפיע על מה שנקרא החוזק של האתר או האותוריטה, ככל שאתר יותר חזק (ובמידה ולא קיבל נקודות שחורות) מנועי החיפוש יתעדפו אותו על פני אתר בעל ותק נמוך.
  • התנהגות הגולשים באתר – לכך מספר פרמטרים ובעצם מאוד חשוב לצורכי סטטיסטיקה, ודירוג יותר גבוה של האתר. כל פעם שגולש יחפש מילת מפתח ויכנס לאתר שלנו (בפעם הראשונה לפחות לתקופה מסוימת) מנוע החיפוש יבין מכך שבעצם האתר הזה יותר רלוונטי מאתר שמקבל פחות קליקים, ככל שגולש ישהה יותר זמן באתר מנוע החיפוש יבין שמדובר כנראה באתר ותוכן איכותיים שגורמים לגולש לשהות יותר זמן באתר, אם הגולש יעבור מס' קישורים באתר זה כנראה אתר שמציע תוכן רב ואיכותי ושוב יגרום לדירוג טוב יותר של האתר, פרט קטן בעניין הזה – כאשר גולש מגיע לעמוד באתר של מילוי פרטים משאיר את פרטיו ויוצא מן האתר זה כביכול פחות טוב לצורך קידום ודירוג האתר אך קיבלת ליד שממנו אפשר לעשות כסף והרי על כך המאמר מדבר.
סרטון של מאט כץ מגוגל הנותן מס' טיפים קלים לקידום האתר:
אחרי שהבהרנו בעצם מהי איכות האתר ולפי מהי נמדדת, נבהיר שככל שהאתר יהיה יותר איכותי, כך מנועי החיפוש יציגו את האתר יותר גבוה ובעצם כך יאפשרו לבעל האתר להרוויח כסף במהרה. מנועי החיפוש לא מציגים אתר הם מציגים עמוד מתוך האתר שלפי מנוע החיפוש יש תוכן רלוונטי לפי מילת החיפוש של הגולש, לדוגמא עם נקיש HOT מן הסתם שהאתר הכי רלוונטי (בישראל) יהיה האתר של הטלווזיה בכבלים, בארה"ב תוצאת החיפוש תתן לנו את Hotmail כתוצאה מהחוזקה של האתר כשנכתוב האם ניתן להרוויח כסף מאתר אינטרנט יהיה אפשר להגיע לעמוד הזה וכו'. אתר חנות וירטואלית הוא אתר אשר יש לו פוטנציאל אדיר שכן גוגל אוהב לאנדקס עמודים, אם בעמוד מסוים אנחנו מוכרים שואב אבק סביר להניח שמילה זו תופיע מספיק פעמים בשביל שגוגל יחשיב מילה זו כרלוונטית וזאת רק דוגמא אחת לעמוד בתוך אתר חנות וירטואלית, לכן לאתר מסוג זה יש פוטנציאל אדיר להיות מקודם בגוגל.
 
בעצם כאשר אנחנו בונים את האתר שלנו בצורה נכונה, אנחנו מקבלים על ידי מנועי החיפוש פרסום חינם לחברה, לתדמית, ולמוצרים שלנו, אם נעשה את הדברים נכון הדרך שלנו להרוויח כסף מאתר אינטרנט היא קצרה. בעצם באתר אינטרנט ניתן לבנות חנות וירטואלית למכירת מוצרים, ניתן לבנות אתר תדמיתי שיגרום להרבה אנשים לחקור עלינו ואודותינו ובכך יפנו אלינו לקוחות פוטנציאלים, ניתן לבנות ממשקים למערכת דיוור ולפנות לכל לקוח פוטנציאלי באי מייל, להציע מבצעים, להציע מוצרים, האתר יכול להציע שירותים שהמוצר הוא מופשט, למשל עורך דין שמעוניין להציע את שירותיו, האתר יציג אותו ויפרסם אותו ודרך האתר הוא יקבל חשיפה.
 
ישנם עוד המון רעיונות איך להרוויח כסף מאתר אינטרנט, בשורה התחונה מדובר בעלות מאוד נמוכה והתוצאה יכולה להיות מעבר למה שחלמתם אי פעם, בעיקר כאשר מדובר על חנות וירטואלית שיש לה המון פוטנציאל להרוויח כסף באינטרנט. 
הוספת תגובה