סוגי האתרים ותפקידם

ראשי >בניית אתרים>סוגי האתרים ותפקידם

בניית אתרים - סוגי האתרים

כיום יש המון סוגי אתרים שניתן לבנות, לא כל אתר מתאים בכל הזדמנות ולכל עסק, לכל סוגי האתרים יש אופי שונה, וחשוב לדעת מהו האופי, והתכלית לכל אחד מסוגי האתרים שקיימים.

אתר חינם

אתר חינם, הוא האתר הבסיסי ביותר אשר כל אחד יכול להקים, דרך אתרי בניית אתרים שונים. בדרך כלל אתר חינם יהיה תחת שם מתחם של האתר הראשי כלומר אם האתר הראשי הוא www.site.co.il אז האתר שתקים יהיה newsitename.site.co.il, זאת אומרת, שהאתר ושם המתחם הם בבעלות נותן השירות, ולא כולל שירות לקוחות כלשהו. אתר חינם הוא לא אתר מומלץ לעסקים שכן הוא רע מבחינה תדמיתית ולא טוב מבחינה שיווקית לדוגמא לצורכי קידום האתר באינטרנט. אתר חינם בדרך כלל יהיה מאוד בסיסי מבחינת אפשרויות עיצוב, לרוב יכלול פרסומות וקישור לאתר של נותן השירות וכו'.
 
לסיכומו של עניין, אתר חינם מתאים יותר לצעירים שמעוניינים להתנסות באתר פשוט ללא השקעה, ליצירת בלוג לדוגמא, ולא מתאים לבעלי עסק הרוצים לשווק את עצמם דרך אתר באינטרנט. 

אתר מקצועי

אתר מקצועי הוא אתר, אשר בדרך כלל נבנה ע"י אדם או חברה המוכשרים בבניית אתרים ועיצוב אתרים. בעל עסק פונה לחברה וזו נותנת לו הצעת מחיר הכוללת סל שירותים כגון:
  • שם מתחם (השייך לבעל העסק)
  • שרת אחסון
  • בניית האתר (מן הסתם)
  • עיצוב האתר
  • קידום האתר
בנוסף החברה תתן שירות לקוחות, תמיכה טכנית ותחזוקה שוטפת לאתר, דבר שמאוד חשוב, מכיוון שבתור בעלי עסק תהיו מעוניינים שיהיה לאתר שלכם גב חזק. אתר מקצועי ייתן בדרך כלל את המענה המלא לבעלי עסקים.

אתר תדמית

אתר תדמית יכלול את כל השירותים של אתר מקצועי, אך עם דגש על עיצוב האתר. זאת אומרת שהחזות של האתר תהיה יותר מושקעת והמאמץ של האתר יהיה "לתפוס" מקום תדמיתי גבוה בדעת הקהל וליצור חשיפה טובה ורחבה לחברה שלנו.

חנות וירטואלית

חנות וירטואלית תהיה הפרוייקט הכי גדול מבחינת סוגי האתרים. האתר צריך להיות מקצועי ותדמיתי ביחד ובנוסף צריך לכלול אפשרויות של מסחר אלקטרוני, תשלום בכרטיס אשראי, מערכת סליקה, שרת האחסון צריך להיות מיוחד שכן עליו לכלול את המידע על כל המוצרים, ובעצם על אתר כזה נדרשת הרבה יותר עבודה.
 
מכל סוגי האתרים זהו סוג האתר היחידי שניתן להרוויח כסף ישירות בתוך האתר, כל שאר סוגי האתרים בעצם מביאים לחשיפה ולהבאת לידים ועלינו לעשות פעולה משלימה על מנת להפוך גולש ללקוח. 
הוספת תגובה