מהי החשיבות של חברת בניית אתר

ראשי >בניית אתרים>מהי החשיבות של חברת בניית אתר

בניית אתר בחברה לבניית אתרים או בניית אתר לבד? 

 
כיום נורא קל לרכוש שרת מארח ושם מתחם וכביכול להלביש עליו אתר, בנוסף פותחו המון ממשקי ניהול תוכן חינמיים כגון Wordpres, Joomla, Droopal ועוד. לכן בעצם כל אחד יכול להקים אתר בצורה מאוד קלה ונוחה, אך לפני שנקפוץ מעל הפופיק ונקרא למה שהעלנו לרשת אתר יש לבדוק מס' דברים:
 
 1. מהי מטרת בניית אתר – האם זה סתם מקום לשמירת תוכן (לא מומלץ), האם זה אתר ברמה נחותה וכך הוא הולך להישאר, או שבעצם אנחנו מדברים על אתרים ברמה גבוהה כגון: אתר עסקי, אתר חנות וירטואלית או אתר תדמית.
 2. באיזו תדירות האתר יעודכן – אם מדובר באתר שרוצה להגיע לטופ של מנועי החיפוש, חשוב לרענן את התוכן באתר ולהשיג קישורים איכותיים בכל פרק זמן מסוים.
 3. עיצוב האתר- שוב תלוי במטרת האתר, אך אם מדובר באתר תדמיתי העיצוב של האתר הוא הפנים של בעל האתר ולכן יש לכך חשיבות כבדת משקל שכן, עיצוב יפה ונכון ישיג לאתר תנועה איכותית של גולשים שבאמת מוצאים בו תועלת.
 4. מערכת ניהול תוכן – חשוב שמערכת ניהול התוכן תהיה קלה לתפעול ויעילה, מי שאין לו ידע בתפעול מערכות תוכן, צריך שתיבנה עבורו מערכת פשוטה עם ממשק נוח וקל לתפעול
 5. קידום האתר במנועי החיפוש – אתרי אינטרנט רבים עולים לרשת, מנועי החיפוש פועלים כל הזמן על מנת לסרוק את כל האתרים ולאגור אותם על מנת שכאשר גולש יחפש מילה כלשהי, מנוע החיפוש ייתן לו את התוצאה הרלוונטית ביותר, לשם כך נוצר תחום הנקרא Search Engine Optimization זאת אומרת קידום אורגני במנועי החיפוש, התחום הזה אחראי להשתמש בטכניקות שונות על מנת לגרום למנועי החיפוש "להבין" כי האתר שלי חשוב יותר מהאתר של המתחרה.
כפי שציינתי ברמה הנמוכה ביותר לבנות אתר לבד זה "פיס אוף קייק", קלי קלות, אך יש חשיבות גדולה מאוד לתוכן, לעיצוב ולהמון פרמטרים נוספים שיש צורך באנשי מקצוע מנוסים על מנת שהאתר יהיה באמת אתר על רמה, כעת ננסה להבין יתרונות וחסרונות.

בניית אתר לבד – יתרונות: 

 1. מלבד עלות לשרת אחסון ושם מתחם, תוכנות קוד פתוח מציעות מערכת ניהול תוכן חינם
 2. אין תשלום קבוע על תחזוקת האתר
 3. שליטה מלאה בכל מה שקשור לאתר, עיצוב, תכנים, עדכון שוטף וכו'
 4. במידה ונבחר שרת של מיקרוסופט למשל ASP או .NET לא יוכלו לצפות בקוד של האתר

בניית אתר לבד - חסרונות:

 1. חוסר מקצועיות – אנשים מעטים למדו גם לתכנת אתר, גם לעצב אתר וגם לקדם אותו
 2. כל נושא עדכון האתר תמיד חל על בעל האתר: תכנים, מוצרים, קישורים וכו'
 3. פועל לבד ולא בצוות – חסרה חוות דעת מקצועית ממס' אנשים
 4. אין למי לפנות אם האתר קורס

בניית אתר בחברה לבניית אתרים – יתרונות:

 1. אחראית על אחסון ורכישת שם מתחם
 2. אחריות מעולה על תפעול האתר ותחזוקה שוטפת
 3. כוללת את כל אנשי המקצוע – בניית אתר, עיצוב האתר, קידום האתר.
 4. בניית מערכת ניהול תוכן מותאמת לבעל האתר – קלה ונוחה לשימוש ותפעול

בניית אתר בחברה לבניית אתרים – חסרונות:

 1. עולה כסף
 2. יש לבחור חברה של בניית אתר בקפידה שלא נקבל "חתול בשק"
 3. השקעה לטווח ארוך
לחברת בניית אתר יש יתרונות הרבה יותר משמועתיים מיתרונות של בניית אתר לבד, והחסרונות מתגמדים לעומת בזבוז הזמן של בניית אתר לבד, אם באמת ברצונכם באתר איכותי שיביא לכם תנועת גולשים קבועה איכותית וגבוהה, אני ממליץ על חברה לבניית אתרים.    
הוספת תגובה