מדוע בניית אתרים באינטרנט טובה לעסק?

ראשי >בניית אתרים>מדוע בניית אתרים באינטרנט טובה לעסק?

בניית אתרים המענה הטכנולוגי לבעלי עסקים 

 
כיום, לפי אתר webhosting.info קיימים כ- 80000 אתרים המאוכסנים בישראל בשרתים, לעניין זה שני פנים:
  1. כמות אתרי האינטרנט הולכת וגדלה מיום ליום מה שמשפיע על מציאת נכס אינטרנטי הכוונה היא לשם מתחם או Domain באנגלית, למשל אם במכירת ברווזונים לאמבטיה אפשר לקרוא לשם המתחם (דומיין) .co.ilברווזוני-מים רק במידה והוא פנוי, אך ייתכן שבעל עסק אחר כבר רשם כתובת זו על שמו ולכך יש השפעות שיווקיות רבות.
  2. כמות האתרים בארץ היא מזערית לעומת שאר העולם, לכן התחרות יחסית נמוכה נכון לעכשיו.
לפיכך חשוב מאוד לתפוס נכס אינטרנט, שם מתחם ולבנות אתרים על מנת שיצברו ותק וידורגו במקומות גבוהים במנועי החיפוש (הרי משם אנחנו מקבלים נתח גדול של תנועה).
 
בניית אתרים באינטרנט בימנו נהפכה להיות חשובה ביותר שכן, זו הדרך של הלקוח להכיר את העסק, לברר מידע על החברה, לחשוף מוצר מסוים. אתרים באינטרנט יכולים להיות אתר תדמיתי או שיכול להיות אתר למסחר אלקטרוני. אתר תדמיתי נבנה בצורה מסוימת שמפארת את החברה התוכן הנרשם שם הוא תדמיתי ולכן מאוד שיווקי לעומת זאת חנות וירטואלית משמשת כחנות של ממש, העלאת מוצר כתמונה עם תוכן המסביר את מהות המוצר, מחיר ואופציה לרכישה, חנות וירטואלית – היא מענה מאוד טוב למי שרוצה לחסוך עלויות של השכרת/רכישת שטח פיזי של חנות ואפילו חוסך עלות של מחסן, אם לקוח מזמין מוצר זמן האספקה הוא 7 ימים בינתיים המוצר מוזמן מהיבואן ונמכר ללקוח.
 
פרסום באינטרנט הוא משתלם במיוחד, הסיבה לכך נעוצה בשיטות התשלום ולכך יש מספר אופציות. אם מדובר בפרסומת ברדיו התשלום הוא לפי כמות הפעמים שהתשדיר יעלה, אם הפרסום בעיתון התשלום כל עוד הפרסומת שם, באינטרנט לעומת זאת יש לי אופציה לשלם לפי פעולה.

מהו תשלום לפעולה

זוהי שיטת תשלום שיכולה לבוא בצורות שונות: הקלקה, ליד, הורדת קובץ, צפייה בסרטון ועוד, המשמעות האדירה של שיטה זו היא שאנחנו לא משלמים עבור החשיפה של המודעה אלא התשלום הוא עקב פעולה של הגולש, למשל הגיע לאתר שלנו, מילא פרטים וכו'.

בניית אתרים ושיטות מדידה

היעילות של בניית אתרים באינטרנט עולה וגוברת כאשר אנו מדברים על שיטות מחקר ומדידה, אנחנו יכולים למדוד כמות גולשים באתר, מאיפה הם הגיעו אלינו: פרסומת, מנועי חיפוש, קישור מאתר אחר. אנחנו יכולים למדוד כמות נרשמים לעומת כמות גולשים מה שנקרא בשפה המקצועית יחס המרה, ויש עוד המון כלים העוזרים לנו לקדם את האתר שלנו, שייתן לנו מענה שיווקי מדהים.

בניית אתרים ו-WORLD WIDE WEB

כך נקראת רשת האינטרנט וזה לא סתם, יש המון אתרים שנותנים לנו שירותים חינם ויכולים לשמש אותנו כשרת ובכך להוריד מהאתר שלנו עומס, לדוגמא אם מפיקים סרט תדמיתי ומועלה לאתר, לא חובה לאכסן אותו בשרת של האתר, אפשר להעלות אותו לשרת של יוטיוב (סביר להניח שיהיה גם הרבה יותר מהיר לצורך צפייה בגלל רוחב פס גדול) ופשוט מטמיע את יוטיוב בתוך האתר, דוגמא נוספת היא יצרית דף עסקי בפייסבוק גם חינם וגם נכס נוסף לחברה שנותן עוד חשיפות ועוד אופציות לשיווק ומכירה.

חשיבותה של חברת בניית האתרים

חברת בניית אתרים אחראית על כל הפנים של בניית אתר:
  1. רכישת שם מתחם - ייעוץ ללקוח לפני רכישה ומציאת שם מתחם שיווקי וידידותי לגולש
  2. רכישת שרת אחסון – לפעמים חברת בניית אתרים מספקת שרתי אחסון, ולפעמים יש צורך למצוא שרת חיצוני, על החברה למצוא את השרת הרלוונטי, לדוגמא מכירת מוצר בארץ יהיה כדאי לאחסן את האתר על שרת ישראלי בעוד שאם המכירה בארה"ב יהיה כדאי לאחסן את האתר על שרת אמריקאי.
  3. בניית אתרים – לא נראה לי שצריך להרחיב בנושא
  4. עיצוב האתר – בניית אתרים בדרך כלל מתיייחסת לקוד עצמו ולמערכת ניהול תוכן, עיצוב אתר לעומת זאת מדבר על המראה של האתר, הצבעים, איך תראה כותרת, ובניית קובץ עיצוב מרכזי הנקרא CSS.
  5. קידום האתר – שירות אופציונלי אך חשוב ביותר, קידום אתר מתייחס לשירות הגורם לאתר להיות מדורג יותר גבוה במנועי החיפוש, אם יש שני אתרים המוכרים ברווזונים לאמבטיה, מאיזו סיבה האתר שלי יופיע לפני המתחרה שלי? לצורך כך קיים מקצוע קידום אתרים, אשר באמצעות כתיבה נכונה, בניית קישורים איכותיים ועוד גורמים למנועי החיפוש לדרג את האתר יותר ויותר גבוה
  6. שירות לקוחות ותמיכה טכנית – בעיניי אחד הדברים החשובים ביותר, לכל תקלה, לכל בעיה, לכל שאלה יש צורך בשירות לקוחות פעיל אשר ייתן מענה, אם האתר פתאום לא מופיע במנועי החיפוש, אם האתר קרס, יש לודא מול החברה של בניית אתרים שאכן קיים אצלם שירות לקוחות אחרת תקבלו חתול בשק.
  7. שיקוף מוחלט של כל הנתונים – קודם ההחלטה מומלץ לבצע סקר שוק על הצעות מחיר שונות, הדגמת מערכות התוכן המוצעות ובדיקת תיקי לקוחות, רק לאחר בדיקה של מספר חברות יש לקבל החלטה בעניין. שיקוף נתונים מתייחס לסטטיסטקות באתר, דוח חודשי על דירוג האתר לפי מילות מפתח שונות ועוד.
לסיכום, בניית אתרים בימנו נהפך לדבר יחסית קל, ללא עלויות גבוהות, אין צורך בצבעי או שיפוצניק, מהרגע שסוגרים עסקה, התמיכה הטכנית פועלת ללא כסף נוסף. שירותי פרסום באינטרנט זולות יותר ומבוקרות יותר לצורכי מדידה ושיפור, האתר יכול לשרת כאתר תדמיתי או כחנות וירטואלית, אני מציע לכל מי שקרא את המאמר לבנות את האתר הראשון שלו בהקדם.  
הוספת תגובה